Każdy kto korzysta z Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż rzeczywistym plusem tych programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia . Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to bazowe, ale przy tym najbardziej złożone segmenty Joomla. Zbiór wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż wspólnota tego CMS stale się powiększa i przygotowywuje nowe , kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Simple Image Holder SP Upgrade, czy Cherry Picker for Virtuemart Również Wśród tych pluginów znajdziemy komponent - EFSEO - Easy Frontend SEO.

Co nieco o EFSEO - Easy Frontend SEO

Rozszerzenie EFSEO - Easy Frontend SEO jest prostym przykładem na to jak w niewielu prostych posunięciach jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS usług, które dotychczas nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Simple Image Holder bądź właśnie EFSEO - Easy Frontend SEO) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Sposób instalacji EFSEO - Easy Frontend SEO

Wracając do rozszerzenia EFSEO - Easy Frontend SEO. Jeżeli instalacja EFSEO - Easy Frontend SEO wzbudza w Was obawy i czujecie, że Was przerasta - wyluzujcie, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji EFSEO - Easy Frontend SEO, praktycznie sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który normalnie ma lokalizację w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja EFSEO - Easy Frontend SEO niczym nie różni się od instalacji dodatku Simple Image Holder lub SP Upgrade, czy też Cherry Picker for Virtuemart itp. Po instalacji paczki z EFSEO - Easy Frontend SEO komponent zostanie automatycznie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeśli ciekawią Was szczegóły na temat EFSEO - Easy Frontend SEO, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page producenta tego rozwiązania. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „EFSEO - Easy Frontend SEO” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie EFSEO - Easy Frontend SEO

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu EFSEO - Easy Frontend SEO. W tym miejscu najistotniejszą kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji EFSEO - Easy Frontend SEO będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie EFSEO - Easy Frontend SEO, Simple Image Holder, SP Upgrade bądź Cherry Picker for Virtuemart receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...Joomli

Pobieranie EFSEO - Easy Frontend SEO

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku EFSEO - Easy Frontend SEO) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie populacja Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.