Każdy kto korzysta z Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż rzeczywistym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich dodatki. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale najbardziej zaawansowany składnik do Joomli. Liczba wspomnianych dodatków dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż grupa społeczna tego CMS stale poszerza się i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest Extended Menu Admin Tools, czy SEO-Generator Także Wśród owych rozszerzeń odnajdziemy komponent - Email as Username.

Kilka słów w temacie Email as Username

Rozszerzenie Email as Username to dobry wzór na to jak w paru aktach otrzymać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. Extended Menu bądź właśnie Email as Username) pozwalają na zagospodarowanie naszej witryny w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja Email as Username w CMS Joomla

Jeżeli czujecie strach, że instalacja opisywanego dodatku może Was przeróść - uspokajamy, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Email as Username, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który ma lokalizację w Joomla!, czyli instalacja Email as Username niczym nie różni się od instalacji dodatku Extended Menu lub Admin Tools, czy też SEO-Generator itp. Po instalacji paczki z Email as Username komponent zostanie samoczynnie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS jeżeli interesują Was detale na temat Email as Username, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę autora tego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Email as Username” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie rozszerzenia Email as Username

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Email as Username. W tym miejscu istotną kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji Email as Username to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Email as Username, Extended Menu, Admin Tools bądź SEO-Generator receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Skąd pobrać Email as Username

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Email as Username) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie populacja Joomli codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat Email as Username były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.