Ten kto użytkuje Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż największą siłą owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo dedykowane dla nich dodatki . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to elementarne, jednakowoż najbardziej złożone cząstki CMS Joomla!. Grono wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność tego CMS stale poszerza się i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Quiz Deluxe FaLang, czy ReReplacer Także Wśród owych dodatków znajdziemy komponent - Engage Box.

Co nieco o Engage Box

Rozszerzenie Engage Box jest ciekawym przykładem na to jak w niewielu posunięciach jesteśmy w stanie powiększyć ilość oferowanych przez CMS funkcji jakie dotychczas nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Quiz Deluxe bądź właśnie Engage Box) pozwalają na zagospodarowanie strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

W jaki sposób zaimplementować Engage Box do Joomla?

Jeżeli czujecie strach, że instalacja dodatku Was przerośnie - wyluzujcie, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy Engage Box, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który normalnie ma lokalizację w Joomla!, a więc instalacja Engage Box niczym nie różni się od instalacji dodatku Quiz Deluxe lub FaLang, czy też ReReplacer itp. Po instalacji paczki z komponentem Engage Box komponent zostanie samodzielnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście ciekawi na temat Engage Box, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page producenta niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją wyszukać wpisując frazę „Engage Box” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Engage Box + Joomla

Bezpieczeństwo stosowania Engage Box

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - Engage Box jest bezpieczny . Tutaj istotną sprawą powinno być troska o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację Engage Box będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Engage Box, Quiz Deluxe, FaLang bądź ReReplacer rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Jak ściągnąć Engage Box

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Engage Box jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Engage Box) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe zalecenia na temat Engage Box będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.