Ten kto jest pasjonatem Joomla! i na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż prawdziwym plusem tych systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik do CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych dodatków dla Joomli zawiera się w tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się i przygotowywuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest EasySocial FLEXIcontent, czy RAXO All-mode PRO Także Wśród tych dodatków jesteśmy w stanie wyszukać komponent - EShop.

Czas na kilka słów na temat EShop

EShop jest interesującym przykładem na to jak w paru prostych zabiegach jesteśmy w stanie wpłynąć na grono oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotąd nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. EasySocial bądź właśnie EShop) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W jaki sposób zainstalować EShop w Joomla?

Powracając do EShop. Jeżeli instalacja EShop wzbudza w Was obawę i czujecie, że może Was przeróść - uspokajamy, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy na stronie twórcy EShop, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który modelowo znajduje się w CMS Joomla!, czyli instalacja EShop niczym nie różni się od instalacji dodatku EasySocial lub FLEXIcontent, czy też RAXO All-mode PRO itp. Po wgraniu paczki z EShop rozszerzenie zostanie samodzielnie umiejscowiony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli macie ochotę poznać więcej detali na temat EShop, proponujemy "zagłębić" się w home page dewelopera tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „EShop” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo stosowania EShop

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - EShop jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią sprawą powinno być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację EShop będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie EShop, EasySocial, FLEXIcontent bądź RAXO All-mode PRO rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Skąd bezpiecznie ściągnąć EShop

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku EShop) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczeństwo Joomla! nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe zalecenia na temat EShop będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.