Ten kto posiada Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że rzeczywistą siłą programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie wykreowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, jednakowoż najbardziej zaawansowany składnik Joomla. Zbiór wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że grupa społeczna tego CMS bez przerwy poszerza się i opracowując nowe , kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! jest ARI Image Slider DJ-ImageSlider, czy JSN PowerAdmin Również Wśród owych programów możemy znaleźć komponent - EU e-Privacy Directive.

Parę słów o EU e-Privacy Directive

Rozszerzenie EU e-Privacy Directive jest interesującym przykładem na to jak w niewielu posunięciach jesteśmy w stanie wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotychczas nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. ARI Image Slider bądź właśnie EU e-Privacy Directive) pozwalają na urządzenie witryny w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować EU e-Privacy Directive w Joomli?

Jeżeli czujecie strach, że instalacja opisywanego pluginu Was przerośnie - wyluzujcie, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy EU e-Privacy Directive, sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który normalnie ma lokalizację w Joomla!, czyli instalacja EU e-Privacy Directive niczym nie różni się od instalacji dodatku ARI Image Slider lub DJ-ImageSlider, czy też JSN PowerAdmin itp. Po wgraniu paczki z EU e-Privacy Directive komponent zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli jesteście ciekawi na temat EU e-Privacy Directive, proponujemy "zagłębić" się w stronę dewelopera tego rozwiązania. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „EU e-Privacy Directive” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=EU e-Privacy Directive + Joomla

Bezpieczeństwo korzystania EU e-Privacy Directive

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia EU e-Privacy Directive. W tym miejscu ważną kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację EU e-Privacy Directive będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek EU e-Privacy Directive, ARI Image Slider, DJ-ImageSlider bądź JSN PowerAdmin rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...CMS Joomla!

Jak ściągnąć EU e-Privacy Directive

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie EU e-Privacy Directive jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku EU e-Privacy Directive) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe podpowiedzi na temat EU e-Privacy Directive będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.