Ten kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż rzeczywistą siłą takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo stworzone dla nich rozszerzenia . Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to elementarne, ale najbardziej skomplikowane ogniwa CMS Joomla!. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż wspólnota tego CMS systematycznie poszerza się i przygotowywuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest Phoca Maps DJ-ImageSlider, czy SobiPro Również Wśród tych wtyczek znajdziemy komponent - Event Booking.

Co nieco o Event Booking

Event Booking jest dobrym przykładem na to jak w paru prostych zabiegach otrzymać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. Phoca Maps bądź właśnie Event Booking) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować Event Booking do Joomli?

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawy i czujecie, że może Was przeróść - uspokajamy, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy Event Booking, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który modelowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a więc instalacja Event Booking niczym nie różni się od instalacji dodatku Phoca Maps lub DJ-ImageSlider, czy też SobiPro itp. Po instalacji paczki z Event Booking komponent zostanie samoczynnie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli jesteście ciekawi na temat Event Booking, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę producenta niniejszego rozwiązania. Najprościej jest ją wyszukać wpisując frazę „Event Booking” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Event Booking + Joomla

Bezpieczne korzystanie rozszerzenia Event Booking

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent dla CMS Joomla! - Event Booking jest bezpieczny . W tym miejscu istotną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację Event Booking będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Event Booking, Phoca Maps, DJ-ImageSlider bądź SobiPro receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...Joomli

Z jakiej strony pobrać Event Booking

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Event Booking) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie community Joomli bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas informacje na temat Event Booking będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.