Ten kto jest pasjonatem Joomla lub na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że realną siłą tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie utworzone dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone składniki Joomli. Grono wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność tego CMS stale się powiększa i opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest JS Jobs AcyMailing Starter, czy Filter and Search for K2 Również Wśród owych rozszerzeń znajdziemy komponent - Event Gallery.

Garść zdań w temacie Event Gallery

Rozszerzenie Event Gallery to idealny wzór na to jak w niewielu działaniach jesteśmy w stanie wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS funkcji, które przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. JS Jobs bądź właśnie Event Gallery) pozwalają na urządzenie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

W jaki sposób zaimplementować Event Gallery do CMS Joomla?

Powracając do Event Gallery. Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja tego dodatku Was przerośnie - spokojnie, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji Event Gallery, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który modelowo znajduje się w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja Event Gallery niczym nie różni się od instalacji dodatku JS Jobs lub AcyMailing Starter, czy też Filter and Search for K2 itp. Po wgraniu paczki z komponentem Event Gallery komponent zostanie samoczynnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli jesteście zainteresowani na temat Event Gallery, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę producenta tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Event Gallery” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Event Gallery + Joomla

Bezpieczne korzystanie Event Gallery

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Event Gallery. W tym miejscu najistotniejszą kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Event Gallery to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Event Gallery, JS Jobs, AcyMailing Starter bądź Filter and Search for K2 rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Pobieranie Event Gallery

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Event Gallery jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Event Gallery) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas instrukcje na temat Event Gallery będą dla Was przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.