Ten kto obchodzi się z Joomla! lub na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż prawdziwym plusem owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich dodatki . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, jednakowoż najbardziej złożone cząstki Joomli. Zbiór wspomnianych pluginów dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią stale poszerza się i przygotowywuje nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest Hotspots Pro Kunena, czy PayPlans Także Wśród tychże rozszerzeń odnajdziemy komponent - Extended Menu.

Co nieco o Extended Menu

Rozszerzenie Extended Menu jest interesującym przykładem na to jak w niewielu prostych zabiegach jesteśmy w stanie powiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Hotspots Pro bądź właśnie Extended Menu) pozwalają na zagospodarowanie strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Procedura instalacji Extended Menu

Jeżeli macie obawę, że instalacja rozszerzenia może Was przeróść - uspokajamy, nie ma obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy Extended Menu, praktycznie sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo ma lokalizację w CMS Joomla!, czyli instalacja Extended Menu niczym nie różni się od instalacji dodatku Hotspots Pro lub Kunena, czy też PayPlans itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem Extended Menu rozszerzenie zostanie automatycznie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej detali na temat Extended Menu, proponujemy "zagłębić" się w witrynę dewelopera tego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją znaleźć wpisując frazę „Extended Menu” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania rozszerzenia Extended Menu

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu Extended Menu. Tutaj najistotniejszą sprawą powinno być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji Extended Menu to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Extended Menu, Hotspots Pro, Kunena bądź PayPlans rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony pobrać Extended Menu

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Extended Menu) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym populacja Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe rady na temat Extended Menu będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.