Ten kto posiada Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że prawdziwym plusem tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie napisane dla nich dodatki . Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, i najbardziej złożone częsci Joomla. Zbiór wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że wspólnota tego CMS nieustannie poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest RD e-Tickets JEvents, czy Engage Box Również Wśród tych wtyczek możemy znaleźć komponent - Extra Vote.

Parę zdań w temacie Extra Vote

Extra Vote jest świetnym przykładem na to jak w niewielu ruchach dostać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. RD e-Tickets bądź właśnie Extra Vote) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Sposób instalacji Extra Vote

Jeżeli instalacja Extra Vote wzbudza w Was obawę i czujecie, że może Was przeróść - "relax", nie ma obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Extra Vote, praktycznie sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który modelowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a więc instalacja Extra Vote niczym nie różni się od instalacji dodatku RD e-Tickets lub JEvents, czy też Engage Box itp. Po instalacji paczki z komponentem Extra Vote komponent zostanie samoczynnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli macie ochotę poznać więcej ciekawych detali na temat Extra Vote, proponujemy "zagłębić" się w witrynę producenta niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją wyszukać wpisując frazę „Extra Vote” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo stosowania Extra Vote

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla CMS Joomla! - Extra Vote jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji Extra Vote będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Extra Vote, RD e-Tickets, JEvents bądź Engage Box receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony pobrać Extra Vote

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Extra Vote jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Extra Vote) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe wskazówki na temat Extra Vote będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.