Każdy kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż rzeczywistym plusem programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie napisane dla nich programy . Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej złożony składnik do Joomla. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy pamiętać, iż "community" tego Systemu Zarządzania Treścią stale wzrasta i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest qlform Contact Enhanced Component, czy Phoca Download Także Wśród owych programów jesteśmy w stanie wyszukać komponent - ExtraWatch.

Co nieco o ExtraWatch

ExtraWatch jest dobrym przykładem na to jak w niewielu zabiegach jesteśmy w stanie wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS funkcji, które przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. qlform bądź właśnie ExtraWatch) pozwalają na urządzenie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez znajomości zasad programowania.

Jak zaimplementować ExtraWatch do CMS Joomla?

Jeżeli instalacja ExtraWatch wzbudza w Was obawy i czujecie, że może Was przeróść - spokojnie, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji ExtraWatch, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który domyślnie jest zlokalizowany w CMS Joomla!, czyli instalacja ExtraWatch niczym nie różni się od instalacji dodatku qlform lub Contact Enhanced Component, czy też Phoca Download itp. Po wgraniu paczki z ExtraWatch rozszerzenie zostanie samoistnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeśli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat ExtraWatch, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę autora niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „ExtraWatch” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo użytkowania rozszerzenia ExtraWatch

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia ExtraWatch. Tutaj przewodnią sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację ExtraWatch to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek ExtraWatch, qlform, Contact Enhanced Component bądź Phoca Download receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Skąd bezpiecznie ściągnąć ExtraWatch

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie ExtraWatch jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku ExtraWatch) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.