Każdy kto interesuje się Joomla! albo na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że rzeczywistą potęgą programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie wykreowane dla nich dodatki . Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej złożony składnik Joomli. Liczba wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się i pisze nowe i kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla jest JEA Community Builder, czy Art Sexy Lightbox Lite Również Wśród owych dodatków znajdziemy komponent - Facebook Wall Feeds.

Kilka zdań o Facebook Wall Feeds

Facebook Wall Feeds jest dobrym przykładem na to jak w paru prostych aktach możemy powiększyć ilość oferowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. JEA bądź właśnie Facebook Wall Feeds) pozwalają na wyposażenie naszej witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Instalacja Facebook Wall Feeds w CMS Joomla

Jeżeli instalacja Facebook Wall Feeds wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - wyluzujcie, bez obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Facebook Wall Feeds, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który normalnie jest zlokalizowany w Joomla!, a co za tym idzie instalacja Facebook Wall Feeds niczym nie różni się od instalacji dodatku JEA lub Community Builder, czy też Art Sexy Lightbox Lite itp. Po wgraniu paczki z komponentem Facebook Wall Feeds rozszerzenie zostanie samodzielnie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej interesujących detali na temat Facebook Wall Feeds, proponujemy "zagłębić" się w stronę twórcy tego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją znaleźć wpisując frazę „Facebook Wall Feeds” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Facebook Wall Feeds + Joomla

Bezpieczeństwo używania Facebook Wall Feeds

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla Joomla! - Facebook Wall Feeds jest bezpieczny . Tutaj istotną kwestią zdaje się być troska o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji Facebook Wall Feeds będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Facebook Wall Feeds, JEA, Community Builder bądź Art Sexy Lightbox Lite receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...Joomli

Z jakiej strony ściągnąć Facebook Wall Feeds

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie Facebook Wall Feeds jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Facebook Wall Feeds) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.