Ten kto zajmuje się Joomla oraz na innych CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że rzeczywistym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie wykreowane dla nich programy . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej zaawansowany składnik Joomli. Liczba wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność tego CMS systematycznie wzrasta i opracowuje nowe , kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla jest qlform Responsivizer, czy Mini FrontPage Również Wśród tychże rozszerzeń możemy znaleźć komponent - Filter and Search for K2.

Co nieco o Filter and Search for K2

Filter and Search for K2 to świetny wzór na to jak w niewielu prostych aktach możemy powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. qlform bądź właśnie Filter and Search for K2) pozwalają na wyposażenie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Implementacja Filter and Search for K2 w Joomli

Wracając do naszego komponentu. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawy i czujecie, że może Was przeróść - spokojnie, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy Filter and Search for K2, praktycznie sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który normalnie znajduje się w Joomla!, czyli instalacja Filter and Search for K2 niczym nie różni się od instalacji dodatku qlform lub Responsivizer, czy też Mini FrontPage itp. Po instalacji paczki z komponentem Filter and Search for K2 komponent zostanie samoczynnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani na temat Filter and Search for K2, proponujemy "zagłębić" się w witrynę autora niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Filter and Search for K2” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Filter and Search for K2 + Joomla

Bezpieczeństwo korzystania komponentu Filter and Search for K2

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji Filter and Search for K2. Tutaj istotną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji Filter and Search for K2 będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Filter and Search for K2, qlform, Responsivizer bądź Mini FrontPage rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...Joomli

Pobieranie Filter and Search for K2

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie Filter and Search for K2 jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Filter and Search for K2) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczeństwo Joomli bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe instrukcje na temat Filter and Search for K2 będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.