Ten kto obchodzi się z Joomla! czy na innych CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż prawdziwym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo stworzone dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone cząstki Joomli. Ilość wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż "community" tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! jest BlastChat Joom Donation, czy OSOLCaptcha Także Wśród tychże programów możemy znaleźć komponent - Flexi Contact.

Co nieco o Flexi Contact

Flexi Contact to dobry wzór na to jak w paru prostych działaniach możemy powiększyć liczbę oferowanych przez CMS usług jakie przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. BlastChat bądź właśnie Flexi Contact) pozwalają na wyposażenie naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Implementacja Flexi Contact w Joomla

Jeżeli instalacja Flexi Contact wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - spokojnie, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy Flexi Contact, praktycznie sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który domyślnie jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a więc instalacja Flexi Contact niczym nie różni się od instalacji dodatku BlastChat lub Joom Donation, czy też OSOLCaptcha itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem Flexi Contact rozszerzenie zostanie samodzielnie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów na temat Flexi Contact, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę twórcy tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Flexi Contact” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo użytkowania Flexi Contact

Być może niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - Flexi Contact jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią sprawą jest dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację Flexi Contact będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Flexi Contact, BlastChat, Joom Donation bądź OSOLCaptcha rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...Joomli

Skąd bezpiecznie ściągnąć Flexi Contact

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie Flexi Contact jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Flexi Contact) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.