Ten kto korzysta z CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że prawdziwym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie napisane dla nich rozszerzenia . Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, ale przy tym najbardziej złożone segmenty CMS Joomla!. Liczba wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie wzrasta i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla jest Pro Magic Audio Player SP Upgrade, czy J2XML Także Wśród tychże wtyczek jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Flexi Custom Code.

Parę zdań w temacie Flexi Custom Code

Flexi Custom Code jest ciekawym przykładem na to jak w kilku aktach dostać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS usług, które dotąd nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki (a wśród nich np. Pro Magic Audio Player bądź właśnie Flexi Custom Code) pozwalają na wyposażenie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Implementacja Flexi Custom Code w Joomli

Jeżeli czujecie obawę, że instalacja pluginu Was przerośnie - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Flexi Custom Code, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który typowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja Flexi Custom Code niczym nie różni się od instalacji dodatku Pro Magic Audio Player lub SP Upgrade, czy też J2XML itp. Po instalacji paczki z Flexi Custom Code rozszerzenie zostanie z automatu załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat Flexi Custom Code, proponujemy "zagłębić" się w stronę dewelopera niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją znaleźć wpisując frazę „Flexi Custom Code” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie Flexi Custom Code

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Flexi Custom Code. Tutaj kardynalną sprawą jest troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację Flexi Custom Code będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Flexi Custom Code, Pro Magic Audio Player, SP Upgrade bądź J2XML receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...Joomli

Pobieranie Flexi Custom Code

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Flexi Custom Code jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Flexi Custom Code) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe informacje na temat Flexi Custom Code będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.