Ten kto skupia się na Joomla i na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że rzeczywistą mocną stroną owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie stworzone dla nich programy . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Grono wspomnianych rozszerzeń dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność tego CMS systematycznie się powiększa i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest EasyDiscuss sh404SEF, czy J2XML Również Wśród owych programów znajdziemy komponent - FLEXIcontent.

Co nieco o FLEXIcontent

FLEXIcontent to idealny wzór na to jak w niewielu prostych zabiegach możemy zwiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. EasyDiscuss bądź właśnie FLEXIcontent) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Procedura instalacji FLEXIcontent

Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja dodatku Was przerośnie - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy FLEXIcontent, sprowadza się co do zasady do wgrania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który typowo znajduje się w Joomla!, a co za tym idzie instalacja FLEXIcontent niczym nie różni się od instalacji dodatku EasyDiscuss lub sh404SEF, czy też J2XML itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem FLEXIcontent rozszerzenie zostanie z automatu załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli interesują Was szczegóły na temat FLEXIcontent, proponujemy "zagłębić" się w home page autora tego rozwiązania. Najłatwiej jest ją znaleźć wpisując frazę „FLEXIcontent” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=FLEXIcontent + Joomla

Bezpieczeństwo korzystania rozszerzenia FLEXIcontent

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent - FLEXIcontent jest bezpieczny . Tutaj istotną kwestią jest troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację FLEXIcontent to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie FLEXIcontent, EasyDiscuss, sh404SEF bądź J2XML receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Skąd bezpiecznie ściągnąć FLEXIcontent

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku FLEXIcontent) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.