Każdy kto pasjonuje się Joomla oraz na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż realną cechą dodatnią takich programów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie dedykowane dla nich rozszerzenia . Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, ale najbardziej złożone składowe Joomli. Grono wspomnianych rozszerzeń dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle się powiększa i tworzy nowe , kreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest Art Calendar Attachments, czy Sourcerer Także Wśród owych dodatków znajdziemy komponent - Form Maker.

Co nieco o Form Maker

Form Maker to idealny wzór na to jak w kilku prostych aktach możemy wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. Art Calendar bądź właśnie Form Maker) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

W jaki sposób zainstalować Form Maker w CMS Joomla?

Jeżeli instalacja Form Maker wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy Form Maker, co do zasady sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo jest zlokalizowany w Joomla!, czyli instalacja Form Maker niczym nie różni się od instalacji dodatku Art Calendar lub Attachments, czy też Sourcerer itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem Form Maker rozszerzenie zostanie samoczynnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli ciekawią Was detale na temat Form Maker, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę producenta tego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „Form Maker” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Form Maker + Joomla

Bezpieczeństwo stosowania Form Maker

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - Form Maker jest bezpieczny . Tutaj istotną kwestią powinno być troska o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Form Maker to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Form Maker, Art Calendar, Attachments bądź Sourcerer receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Jak pobrać Form Maker

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Form Maker jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Form Maker) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe sugestie na temat Form Maker będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.