Ten kto wykorzystuje Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż rzeczywistym plusem owych programów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo opracowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, jednakowoż najbardziej złożony składnik do Joomla. Liczba wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią stale wzrasta i pisze nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla jest HDVideoShare Maxi Menu CK, czy Tabs and Sliders Także Wśród tych dodatków odnajdziemy komponent - Fox Contact Form.

Parę zdań w temacie Fox Contact Form

Fox Contact Form to świetny wzór na to jak w kilku ruchach dostać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. HDVideoShare bądź właśnie Fox Contact Form) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

W jaki sposób zaimplementować Fox Contact Form do Joomli?

Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego pluginu może Was przeróść - uspokajamy, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Fox Contact Form, praktycznie sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który normalnie jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a więc instalacja Fox Contact Form niczym nie różni się od instalacji dodatku HDVideoShare lub Maxi Menu CK, czy też Tabs and Sliders itp. Po wgraniu paczki z Fox Contact Form komponent zostanie samodzielnie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli ciekawią Was szczegóły na temat Fox Contact Form, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę dewelopera tego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „Fox Contact Form” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie komponentu Fox Contact Form

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji Fox Contact Form. Tutaj ważną kwestią zdaje się być troska o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji Fox Contact Form to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Fox Contact Form, HDVideoShare, Maxi Menu CK bądź Tabs and Sliders rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Pobieranie Fox Contact Form

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Fox Contact Form jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Fox Contact Form) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczeństwo Joomli nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat Fox Contact Form były dla Was przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.