Każdy kto korzysta z Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że prawdziwą siłą owych programów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie napisane dla nich rozszerzenia . Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik do Joomli. Grono wspomnianych dodatków dla Joomli zawiera się w tysiącach. Warto pamiętać, że społeczność tego CMS ciągle wzrasta i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest AntiCopy JFBConnect, czy My Maps location Także Wśród owych rozszerzeń możemy znaleźć komponent - FW Gallery.

Co nieco o FW Gallery

Rozszerzenie FW Gallery to dobry przykład na to jak w niewielu krokach możemy wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotychczas nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. AntiCopy bądź właśnie FW Gallery) pozwalają na zagospodarowanie witryny w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W jaki sposób zainstalować FW Gallery do CMS Joomla?

Wracając do rozszerzenia FW Gallery. Jeżeli obawiacie się, że instalacja opisywanego rozszerzenia może Was przeróść - spokojnie, bez obaw:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji FW Gallery, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który domyślnie jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja FW Gallery niczym nie różni się od instalacji dodatku AntiCopy lub JFBConnect, czy też My Maps location itp. Po wgraniu paczki z FW Gallery rozszerzenie zostanie automatycznie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeżeli interesują Was detale na temat FW Gallery, proponujemy "zagłębić" się w witrynę twórcy niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją wyszukać wpisując frazę „FW Gallery” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo stosowania FW Gallery

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia FW Gallery. W tym miejscu najistotniejszą kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji FW Gallery będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie FW Gallery, AntiCopy, JFBConnect bądź My Maps location receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...Joomli

Skąd pobrać FW Gallery

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku FW Gallery) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie populacja Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat FW Gallery były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.