Ten kto zajmuje się Joomla czy na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że największą zaletą tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie opracowane dla nich programy . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, jednakowoż najbardziej złożony składnik do Joomli. Liczba wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność tego CMS ciągle wzrasta i pisze nowe i kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Content Builder GTranslate, czy Cherry Picker for Virtuemart Również Wśród owych programów możemy wyszukać komponent - Google Maps by Reumer.

Co nieco o Google Maps by Reumer

Google Maps by Reumer to świetny przykład na to jak w niewielu posunięciach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotychczas nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Content Builder bądź właśnie Google Maps by Reumer) pozwalają na wyposażenie witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować Google Maps by Reumer do CMS Joomla?

Powracając do rozszerzenia Google Maps by Reumer. Jeżeli instalacja Google Maps by Reumer wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - "relax", bez obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy Google Maps by Reumer, sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który typowo znajduje się w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja Google Maps by Reumer niczym nie różni się od instalacji dodatku Content Builder lub GTranslate, czy też Cherry Picker for Virtuemart itp. Po wgraniu paczki z Google Maps by Reumer komponent zostanie samoistnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani na temat Google Maps by Reumer, proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „Google Maps by Reumer” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Google Maps by Reumer + Joomla

Bezpieczne użytkowanie komponentu Google Maps by Reumer

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent - Google Maps by Reumer jest bezpieczny . W tym miejscu ważną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji Google Maps by Reumer to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Google Maps by Reumer, Content Builder, GTranslate bądź Cherry Picker for Virtuemart rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Z jakiej strony ściągnąć Google Maps by Reumer

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie Google Maps by Reumer jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Google Maps by Reumer) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady na temat Google Maps by Reumer były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.