Ten kto korzysta z CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż prawdziwą potęgą programów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie dedykowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej skomplikowane cząstki Joomli. Ilość wspomnianych pluginów dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność tego CMS systematycznie wzrasta i przygotowywuje nowe i kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! jest Include Component Phoca Gallery, czy Flexi Contact Również Wśród tychże dodatków możemy znaleźć komponent - GTranslate.

Co nieco o GTranslate

Rozszerzenie GTranslate to dobry wzór na to jak w niewielu aktach dostać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. Include Component bądź właśnie GTranslate) pozwalają na urządzenie witryny w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

W jaki sposób zainstalować GTranslate do CMS Joomla?

Jeżeli instalacja GTranslate wzbudza w Was obawy i czujecie, że może Was przeróść - wyluzujcie, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy GTranslate, sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który modelowo znajduje się w Joomla!, a co z tego wynika instalacja GTranslate niczym nie różni się od instalacji dodatku Include Component lub Phoca Gallery, czy też Flexi Contact itp. Po wgraniu paczki z GTranslate rozszerzenie zostanie samoczynnie osadzony w panelu zarządzania.

PS jeżeli interesują Was szczegóły na temat GTranslate, proponujemy "zagłębić" się w witrynę dewelopera niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „GTranslate” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne użytkowanie rozszerzenia GTranslate

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu GTranslate. Tutaj nadrzędną sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji GTranslate to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek GTranslate, Include Component, Phoca Gallery bądź Flexi Contact receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Skąd pobrać GTranslate

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie GTranslate jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku GTranslate) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie community Joomli bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas sugestie na temat GTranslate będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.