Każdy kto zajmuje się Joomla lub na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że rzeczywistą zaletą owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo utworzone dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, ale przy tym najbardziej złożone ogniwa Joomla. Liczba wspomnianych dodatków dla Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że "community" tego CMS ciągle poszerza się i opracowuje nowe i kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! jest WordPress Blog for Joomla! Advanced Module Manager, czy AdminExile Również Wśród owych wtyczek znajdziemy komponent - HDVideoShare.

Trochę słów o HDVideoShare

HDVideoShare jest prostym przykładem na to jak w niewielu prostych krokach otrzymać możliwość powiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. WordPress Blog for Joomla! bądź właśnie HDVideoShare) pozwalają na zagospodarowanie strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Jak zaimplementować HDVideoShare do Joomli?

Powracając do HDVideoShare. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawę i czujecie, że może Was przeróść - "relax", nie ma obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy HDVideoShare, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który modelowo ma lokalizację w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja HDVideoShare niczym nie różni się od instalacji dodatku WordPress Blog for Joomla! lub Advanced Module Manager, czy też AdminExile itp. Po instalacji paczki z HDVideoShare rozszerzenie zostanie samoistnie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS jeśli interesują Was szczegóły na temat HDVideoShare, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę dewelopera niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją wyszukać wpisując frazę „HDVideoShare” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie komponentu HDVideoShare

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia HDVideoShare. W tym miejscu ważną sprawą jest dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację HDVideoShare to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek HDVideoShare, WordPress Blog for Joomla!, Advanced Module Manager bądź AdminExile rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie HDVideoShare

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku HDVideoShare) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomli codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas rady na temat HDVideoShare będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.