Ten kto zajmuje się CMS Joomla! lub na innych CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż realną cechą dodatnią systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale najbardziej skomplikowany składnik Joomla. Ilość wspomnianych pluginów dla Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest Sponsor Wall ohanah, czy jDownloads Również Wśród owych rozszerzeń jesteśmy w stanie wyszukać komponent - HikaShop.

Co nieco o HikaShop

Rozszerzenie HikaShop jest ciekawym przykładem na to jak w niewielu prostych działaniach możemy powiększyć ilość oferowanych przez CMS usług, które dotąd nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. Sponsor Wall bądź właśnie HikaShop) pozwalają na zagospodarowanie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Sposób instalacji HikaShop

Jeżeli macie obawę, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - "relax", bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy HikaShop, praktycznie sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja HikaShop niczym nie różni się od instalacji dodatku Sponsor Wall lub ohanah, czy też jDownloads itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem HikaShop rozszerzenie zostanie samodzielnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli interesują Was detale na temat HikaShop, proponujemy "zagłębić" się w stronę autora tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „HikaShop” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne użytkowanie komponentu HikaShop

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem HikaShop. Tutaj najistotniejszą kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację HikaShop to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie HikaShop, Sponsor Wall, ohanah bądź jDownloads rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...Joomli

Skąd bezpiecznie ściągnąć HikaShop

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku HikaShop) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.