Każdy kto interesuje się CMS Joomla! albo na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że rzeczywistą mocną stroną tych programów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie napisane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej zaawansowany składnik Joomla. Grono wspomnianych dodatków dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią stale wzrasta i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest EasySocial Google Maps by Reumer, czy Tabs and Sliders Również Wśród tych pluginów odnajdziemy komponent - iCagenda.

Co nieco o iCagenda

Rozszerzenie iCagenda jest dobrym przykładem na to jak w niewielu działaniach otrzymać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. EasySocial bądź właśnie iCagenda) pozwalają na zagospodarowanie naszej witryny w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować iCagenda do Joomla?

Jeżeli obawiacie się, że instalacja komponentu Was przerośnie - "relax", nie ma obaw:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji iCagenda, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który modelowo ma lokalizację w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja iCagenda niczym nie różni się od instalacji dodatku EasySocial lub Google Maps by Reumer, czy też Tabs and Sliders itp. Po wgraniu paczki z iCagenda rozszerzenie zostanie samodzielnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani na temat iCagenda, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page dewelopera tego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „iCagenda” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie iCagenda

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla CMS Joomla! - iCagenda jest bezpieczny . W tym miejscu istotną sprawą jest troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację iCagenda to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek iCagenda, EasySocial, Google Maps by Reumer bądź Tabs and Sliders rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Skąd ściągnąć iCagenda

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku iCagenda) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe rady na temat iCagenda będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.