Każdy kto jest pasjonatem CMS Joomla! czy na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż prawdziwą zaletą tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo napisane dla nich dodatki . Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone składniki Joomli. Zbiór wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż wspólnota tego CMS nieustannie poszerza się i przygotowywuje nowe i kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest Ajax Contact Breezing Forms, czy Flexi Contact Także Wśród tychże rozszerzeń odnajdziemy komponent - iFAQ.

Nieco słów w temacie iFAQ

Rozszerzenie iFAQ jest dobrym przykładem na to jak w paru posunięciach otrzymać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. Ajax Contact bądź właśnie iFAQ) pozwalają na wyposażenie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zaimplementować iFAQ do CMS Joomla?

Wracając do iFAQ. Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja tego dodatku Was przerośnie - spokojnie, nie ma obaw:). Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy iFAQ, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który modelowo znajduje się w CMS Joomla!, a więc instalacja iFAQ niczym nie różni się od instalacji dodatku Ajax Contact lub Breezing Forms, czy też Flexi Contact itp. Po instalacji paczki z iFAQ rozszerzenie zostanie samoistnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli macie ochotę poznać więcej ciekawych detali na temat iFAQ, proponujemy "zagłębić" się w home page dewelopera niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „iFAQ” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie rozszerzenia iFAQ

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia iFAQ. Tutaj ważną sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację iFAQ to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie iFAQ, Ajax Contact, Breezing Forms bądź Flexi Contact rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Skąd pobrać iFAQ

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku iFAQ) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe podpowiedzi na temat iFAQ będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.