Ten kto użytkuje Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że prawdziwym plusem owych systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, i najbardziej złożone cząstki CMS Joomla!. Grono wspomnianych rozszerzeń dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Należy pamiętać, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie rośnie i przygotowywuje nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Phoca Favicon JCH Optimize, czy Sourcerer Także Wśród owych dodatków możemy wyszukać komponent - Ignite Gallery.

Nieco zdań w temacie Ignite Gallery

Rozszerzenie Ignite Gallery jest prostym przykładem na to jak w kilku prostych aktach otrzymać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotąd nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. Phoca Favicon bądź właśnie Ignite Gallery) pozwalają na urządzenie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Implementacja Ignite Gallery w Joomla

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Ignite Gallery, praktycznie sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja Ignite Gallery niczym nie różni się od instalacji dodatku Phoca Favicon lub JCH Optimize, czy też Sourcerer itp. Po instalacji paczki z Ignite Gallery rozszerzenie zostanie samodzielnie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej interesujących szczegółów na temat Ignite Gallery, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę twórcy niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „Ignite Gallery” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie komponentu Ignite Gallery

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Ignite Gallery. W tym miejscu przewodnią sprawą powinno być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Ignite Gallery to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Ignite Gallery, Phoca Favicon, JCH Optimize bądź Sourcerer rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...Joomli

Z jakiej strony ściągnąć Ignite Gallery

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Ignite Gallery) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.