Ten kto korzysta z Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że realnym plusem tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo dedykowane dla nich rozszerzenia . Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, ale przy tym najbardziej skomplikowane składniki Joomla. Zbiór wspomnianych dodatków dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto pamiętać, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle wzrasta i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla jest JS Jobs FaLang, czy Tabs Również Wśród tych programów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Include Component.

Co nieco o Include Component

Rozszerzenie Include Component to idealny przykład na to jak w paru prostych krokach jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS usług jakie dotąd nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. JS Jobs bądź właśnie Include Component) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja Include Component w CMS Joomla

Powracając do Include Component. Jeżeli czujecie obawę, że instalacja komponentu może Was przeróść - wyluzujcie, bez obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Include Component, praktycznie sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który znajduje się w CMS Joomla!, czyli instalacja Include Component niczym nie różni się od instalacji dodatku JS Jobs lub FaLang, czy też Tabs itp. Po instalacji paczki z Include Component komponent zostanie z automatu załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat Include Component, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „Include Component” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Include Component + Joomla

Bezpieczeństwo stosowania rozszerzenia Include Component

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent - Include Component jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację Include Component będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Include Component, JS Jobs, FaLang bądź Tabs receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Z jakiej strony ściągnąć Include Component

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Include Component) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe zalecenia na temat Include Component będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.