Każdy kto użytkuje Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż rzeczywistą potęgą owych programów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo opracowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, ale przy tym najbardziej skomplikowane ogniwa CMS Joomla!. Liczba wspomnianych rozszerzeń dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż wspólnota tego CMS nieustannie się powiększa i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest EDocman FLEXIcontent, czy OSOLCaptcha Także Wśród tychże wtyczek jesteśmy w stanie wyszukać komponent - J2Store.

Czas na kilka zdań o J2Store

J2Store jest interesującym przykładem na to jak w paru prostych zabiegach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. EDocman bądź właśnie J2Store) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zaimplementować J2Store do CMS Joomla?

Jeżeli instalacja J2Store wzbudza w Was obawy i czujecie, że Was przerasta - spokojnie, bez obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy J2Store, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który modelowo jest zlokalizowany w Joomla!, a więc instalacja J2Store niczym nie różni się od instalacji dodatku EDocman lub FLEXIcontent, czy też OSOLCaptcha itp. Po instalacji paczki z J2Store rozszerzenie zostanie samoistnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli ciekawią Was detale na temat J2Store, proponujemy "zagłębić" się w home page producenta niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „J2Store” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie rozszerzenia J2Store

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu J2Store. W tym miejscu ważną sprawą zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację J2Store to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie J2Store, EDocman, FLEXIcontent bądź OSOLCaptcha receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...Joomli

Pobieranie J2Store

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku J2Store) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie populacja Joomla! codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady na temat J2Store były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.