Ten kto wykorzystuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż prawdziwą potęgą takich programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo dedykowane dla nich programy . Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale najbardziej zaawansowany składnik do Joomla. Zbiór wspomnianych dodatków dla Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż "community" tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest Title Manager Responsivizer, czy Sourcerer Również Wśród tych wtyczek odnajdziemy komponent - J2XML.

Parę zdań o J2XML

Rozszerzenie J2XML jest dobrym przykładem na to jak w niewielu prostych aktach dostać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS usług, które przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. Title Manager bądź właśnie J2XML) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja J2XML w CMS Joomla

Jeżeli instalacja J2XML wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji J2XML, co do zasady sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który jest zlokalizowany w Joomla!, a co z tego wynika instalacja J2XML niczym nie różni się od instalacji dodatku Title Manager lub Responsivizer, czy też Sourcerer itp. Po instalacji paczki z komponentem J2XML komponent zostanie samoczynnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli interesują Was szczegóły na temat J2XML, proponujemy "zagłębić" się w home page autora tego rozwiązania. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „J2XML” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=J2XML + Joomla

Bezpieczeństwo stosowania J2XML

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia J2XML. W tym miejscu nadrzędną kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację J2XML będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie J2XML, Title Manager, Responsivizer bądź Sourcerer rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...CMS Joomla!

Skąd ściągnąć J2XML

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie J2XML jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku J2XML) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.