Każdy kto skupia się na Joomla oraz na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że rzeczywistym plusem tych systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo napisane dla nich dodatki . Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, jednakże najbardziej skomplikowany składnik Joomli. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że "community" tego CMS stale rośnie i wymyśla nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla jest showplus Jomres, czy ReReplacer Również Wśród owych wtyczek jesteśmy w stanie znaleźć komponent - JBolo!.

Trochę słów o JBolo!

Rozszerzenie JBolo! to świetny wzór na to jak w kilku prostych zabiegach dostać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. showplus bądź właśnie JBolo!) pozwalają na wyposażenie witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez umiejętności programowania.

Implementacja JBolo! w Joomli

Wracając do rozszerzenia JBolo!. Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego pluginu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji JBolo!, sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który ma lokalizację w CMS Joomla!, czyli instalacja JBolo! niczym nie różni się od instalacji dodatku showplus lub Jomres, czy też ReReplacer itp. Po wgraniu paczki z komponentem JBolo! rozszerzenie zostanie samoistnie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS jeśli ciekawią Was detale na temat JBolo!, proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją wyszukać wpisując frazę „JBolo!” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=JBolo! + Joomla

Bezpieczeństwo używania JBolo!

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - JBolo! jest bezpieczny . Tutaj nadrzędną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji JBolo! to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek JBolo!, showplus, Jomres bądź ReReplacer rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...Joomli

Skąd ściągnąć JBolo!

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku JBolo!) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.