Każdy kto korzysta z Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż rzeczywistym plusem programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, ale przy tym najbardziej złożone składowe Joomla. Ilość wspomnianych pluginów dla Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią stale się powiększa i opracowuje nowe i kreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest Facebook-Twitter-Google+1 JoomGallery, czy ACL Manager Także Wśród tych programów odnajdziemy komponent - JCal Pro.

Parę zdań na temat JCal Pro

Rozszerzenie JCal Pro to idealny przykład na to jak w paru zabiegach możemy zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. Facebook-Twitter-Google+1 bądź właśnie JCal Pro) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja JCal Pro w Joomla

Wracając do JCal Pro. Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja opisywanego pluginu może Was przeróść - spokojnie, bez obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji JCal Pro, praktycznie sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który domyślnie ma lokalizację w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja JCal Pro niczym nie różni się od instalacji dodatku Facebook-Twitter-Google+1 lub JoomGallery, czy też ACL Manager itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem JCal Pro rozszerzenie zostanie z automatu załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat JCal Pro, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page dewelopera tego rozszerzenia. Najprościej jest ją znaleźć wpisując frazę „JCal Pro” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie rozszerzenia JCal Pro

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia JCal Pro. Tutaj przewodnią sprawą jest troska o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji JCal Pro to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek JCal Pro, Facebook-Twitter-Google+1, JoomGallery bądź ACL Manager receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...Joomli

Z jakiej strony ściągnąć JCal Pro

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie JCal Pro jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku JCal Pro) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomli nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.