Każdy kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż prawdziwą zaletą systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo opracowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, jednakowoż najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Liczba wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią stale się powiększa i opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla jest AntiCopy EShop, czy JSN PowerAdmin Również Wśród owych rozszerzeń jesteśmy w stanie znaleźć komponent - JCE.

Nieco zdań o JCE

Rozszerzenie JCE to świetny wzór na to jak w kilku zabiegach możemy wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. AntiCopy bądź właśnie JCE) pozwalają na wyposażenie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Jak zainstalować JCE w Joomli?

Jeżeli czujecie obawę, że instalacja komponentu może Was przeróść - wyluzujcie, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy JCE, praktycznie sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo ma lokalizację w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja JCE niczym nie różni się od instalacji dodatku AntiCopy lub EShop, czy też JSN PowerAdmin itp. Po instalacji paczki z JCE rozszerzenie zostanie samodzielnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli macie ochotę poznać więcej detali na temat JCE, proponujemy "zagłębić" się w home page dewelopera niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją znaleźć wpisując frazę „JCE” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=JCE + Joomla

Bezpieczne korzystanie komponentu JCE

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - JCE jest bezpieczny . Tutaj istotną sprawą jest dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji JCE to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie JCE, AntiCopy, EShop bądź JSN PowerAdmin receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Skąd pobrać JCE

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie JCE jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku JCE) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.