Ten kto obchodzi się z Joomla! oraz na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że rzeczywistym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo stworzone dla nich dodatki . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, ale przy tym najbardziej złożone częsci Joomli. Ilość wspomnianych pluginów dla Joomla! mieści się w tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest Aimy Sitemap AcyMailing Starter, czy Engage Box Także Wśród tych rozszerzeń jesteśmy w stanie wyszukać komponent - JCH Optimize.

Kilka słów w temacie JCH Optimize

JCH Optimize jest dobrym przykładem na to jak w kilku krokach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS usług, które przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. Aimy Sitemap bądź właśnie JCH Optimize) pozwalają na zagospodarowanie portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Procedura instalacji JCH Optimize

Wracając do rozszerzenia JCH Optimize. Jeżeli instalacja JCH Optimize wzbudza w Was obawę i czujecie, że może Was przeróść - wyluzujcie, bez obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy JCH Optimize, sprowadza się co do zasady do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który modelowo jest zlokalizowany w Joomla!, czyli instalacja JCH Optimize niczym nie różni się od instalacji dodatku Aimy Sitemap lub AcyMailing Starter, czy też Engage Box itp. Po wgraniu paczki z JCH Optimize rozszerzenie zostanie samodzielnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat JCH Optimize, proponujemy "zagłębić" się w home page dewelopera niniejszego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JCH Optimize” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo użytkowania komponentu JCH Optimize

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent - JCH Optimize jest bezpieczny . W tym miejscu nadrzędną kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji JCH Optimize to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek JCH Optimize, Aimy Sitemap, AcyMailing Starter bądź Engage Box rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie JCH Optimize

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie JCH Optimize jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku JCH Optimize) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.