Ten kto pasjonuje się Joomla czy na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż realnym plusem owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie przygotowane dla nich rozszerzenia . Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, jednakże najbardziej skomplikowany składnik CMS Joomla!. Grono wspomnianych dodatków dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż wspólnota tego CMS ciągle się powiększa i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla jest Layer Slider JSitemap, czy Facebook Wall Feeds Także Wśród tychże wtyczek znajdziemy komponent - JComments.

Co nieco o JComments

JComments jest interesującym przykładem na to jak w kilku prostych ruchach możemy zwiększyć grono oferowanych przez CMS usług jakie przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. Layer Slider bądź właśnie JComments) pozwalają na urządzenie strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Procedura instalacji JComments

Wracając do JComments. Jeżeli macie obawę, że instalacja opisywanego komponentu może Was przeróść - wyluzujcie, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JComments, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który normalnie ma lokalizację w CMS Joomla!, a więc instalacja JComments niczym nie różni się od instalacji dodatku Layer Slider lub JSitemap, czy też Facebook Wall Feeds itp. Po wgraniu paczki z JComments rozszerzenie zostanie z automatu umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeśli jesteście ciekawi na temat JComments, proponujemy "zagłębić" się w witrynę dewelopera niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „JComments” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=JComments + Joomla

Bezpieczne korzystanie rozszerzenia JComments

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent dla CMS Joomla! - JComments jest bezpieczny . Tutaj ważną kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji JComments to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie JComments, Layer Slider, JSitemap bądź Facebook Wall Feeds rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...Joomli

Pobieranie JComments

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie JComments jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku JComments) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.