Ten kto wykorzystuje CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż największą mocną stroną owych systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik do Joomli. Ilość wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż "community" tego CMS bez przerwy wzrasta i opracowuje nowe i kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest EasySocial Breezing Forms, czy Projectknife Również Wśród owych pluginów możemy znaleźć komponent - jDownloads.

Co nieco o jDownloads

jDownloads jest świetnym przykładem na to jak w kilku działaniach dostać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. EasySocial bądź właśnie jDownloads) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez znajomości zasad programowania.

Sposób instalacji jDownloads

Wracając do rozszerzenia jDownloads. Jeżeli macie obawę, że instalacja tego dodatku Was przerośnie - wyluzujcie, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji jDownloads, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który modelowo jest zlokalizowany w Joomla!, czyli instalacja jDownloads niczym nie różni się od instalacji dodatku EasySocial lub Breezing Forms, czy też Projectknife itp. Po instalacji paczki z jDownloads rozszerzenie zostanie samoczynnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli interesują Was detale na temat jDownloads, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę producenta niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „jDownloads” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania rozszerzenia jDownloads

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem jDownloads. Tutaj ważną sprawą powinno być troska o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację jDownloads będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek jDownloads, EasySocial, Breezing Forms bądź Projectknife receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...Joomli

Skąd bezpiecznie pobrać jDownloads

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku jDownloads) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat jDownloads były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.