Ten kto pasjonuje się Joomla lub na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że prawdziwym plusem tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie wykreowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, ale przy tym najbardziej skomplikowane segmenty Joomla. Zbiór wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie i przygotowywuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest Layer Slider GTranslate, czy Membership Pro Również Wśród owych pluginów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - JEvents.

Trochę słów na temat JEvents

JEvents jest dobrym przykładem na to jak w kilku prostych zabiegach możemy zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS usług, które przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. Layer Slider bądź właśnie JEvents) pozwalają na zagospodarowanie naszej witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

Jak zainstalować JEvents w Joomla?

Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja komponentu może Was przeróść - uspokajamy, bez obaw:). Instalacja - co przeczytamy na witrynie twórcy JEvents, sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który domyślnie znajduje się w CMS Joomla!, a więc instalacja JEvents niczym nie różni się od instalacji dodatku Layer Slider lub GTranslate, czy też Membership Pro itp. Po instalacji paczki z JEvents rozszerzenie zostanie z automatu osadzony w panelu zarządzania.

PS jeżeli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat JEvents, proponujemy "zagłębić" się w witrynę dewelopera niniejszego rozwiązania. Najprościej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „JEvents” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie JEvents

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji JEvents. W tym miejscu ważną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację JEvents to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek JEvents, Layer Slider, GTranslate bądź Membership Pro rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Jak pobrać JEvents

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie JEvents jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku JEvents) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat JEvents były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.