Ten kto wykorzystuje CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że prawdziwą dobrodziejstwem owych systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo napisane dla nich rozszerzenia. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, jednakże najbardziej skomplikowane cząstki CMS Joomla!. Grono wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego CMS stale wzrasta i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest JEA Contact Enhanced Component, czy ReReplacer Także Wśród owych dodatków odnajdziemy komponent - JFBConnect.

Co nieco o JFBConnect

Rozszerzenie JFBConnect jest świetnym przykładem na to jak w niewielu prostych ruchach otrzymać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. JEA bądź właśnie JFBConnect) pozwalają na zagospodarowanie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Sposób instalacji JFBConnect

Powracając do JFBConnect. Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja tego dodatku Was przerośnie - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy JFBConnect, praktycznie sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja JFBConnect niczym nie różni się od instalacji dodatku JEA lub Contact Enhanced Component, czy też ReReplacer itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem JFBConnect komponent zostanie samoczynnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli jesteście zainteresowani na temat JFBConnect, proponujemy "zagłębić" się w stronę twórcy niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „JFBConnect” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=JFBConnect + Joomla

Bezpieczne korzystanie rozszerzenia JFBConnect

Zapewne niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - JFBConnect jest bezpieczny . Tutaj kardynalną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji JFBConnect to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek JFBConnect, JEA, Contact Enhanced Component bądź ReReplacer receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...Joomli

Jak pobrać JFBConnect

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku JFBConnect) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat JFBConnect były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.