Każdy kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż prawdziwą zaletą tych programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo dedykowane dla nich programy . Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, jednakowoż najbardziej złożone częsci Joomli. Ilość wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż społeczność tego CMS systematycznie rośnie i przygotowywuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest Pro Magic Audio Player Google Maps by Reumer, czy ReDJ Także Wśród tychże rozszerzeń jesteśmy w stanie znaleźć komponent - jNews.

Parę zdań o jNews

Rozszerzenie jNews to świetny wzór na to jak w kilku prostych ruchach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS usług jakie dotąd nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. Pro Magic Audio Player bądź właśnie jNews) pozwalają na wyposażenie witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Jak zaimplementować jNews w Joomli?

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - uspokajamy, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy jNews, sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który normalnie jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a więc instalacja jNews niczym nie różni się od instalacji dodatku Pro Magic Audio Player lub Google Maps by Reumer, czy też ReDJ itp. Po wgraniu paczki z jNews rozszerzenie zostanie automatycznie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeśli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat jNews, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page dewelopera niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „jNews” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo stosowania komponentu jNews

Zapewne niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - jNews jest bezpieczny . W tym miejscu najistotniejszą sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji jNews będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie jNews, Pro Magic Audio Player, Google Maps by Reumer bądź ReDJ receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...Joomli

Jak pobrać jNews

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie jNews jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku jNews) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas rady na temat jNews będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.