Każdy kto zajmuje się Joomla albo na innych CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż realnym plusem programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich programy . Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, i najbardziej złożone cząstki Joomla. Zbiór wspomnianych dodatków dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto pamiętać, iż wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy wzrasta i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest ARI Image Slider JoomSEF, czy uddeIM Również Wśród owych rozszerzeń znajdziemy komponent - Jomres.

Co nieco o Jomres

Rozszerzenie Jomres to idealny przykład na to jak w paru prostych posunięciach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. ARI Image Slider bądź właśnie Jomres) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zaimplementować Jomres do CMS Joomla?

Wracając do naszego komponentu. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawy i czujecie, że Was przerasta - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Jomres, praktycznie sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który domyślnie jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja Jomres niczym nie różni się od instalacji dodatku ARI Image Slider lub JoomSEF, czy też uddeIM itp. Po instalacji paczki z komponentem Jomres rozszerzenie zostanie z automatu dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat Jomres, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę producenta tego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Jomres” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie komponentu Jomres

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Jomres. W tym miejscu ważną sprawą powinno być troska o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji Jomres to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Jomres, ARI Image Slider, JoomSEF bądź uddeIM rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...Joomli

Skąd ściągnąć Jomres

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Jomres) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie community Joomli bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje na temat Jomres były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.