Każdy kto posiada Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że rzeczywistym plusem owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich programy . Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale najbardziej skomplikowany składnik do CMS Joomla!. Ilość wspomnianych dodatków dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie i opracowuje nowe i kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest WordPress Blog for Joomla! DT Register, czy RealEstateManager Również Wśród tychże rozszerzeń odnajdziemy komponent - Joom Donation.

Trochę słów w temacie Joom Donation

Rozszerzenie Joom Donation to dobry przykład na to jak w kilku prostych krokach jesteśmy w stanie zwiększyć grono oferowanych przez CMS zastosowań, które przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. WordPress Blog for Joomla! bądź właśnie Joom Donation) pozwalają na wyposażenie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W jaki sposób zaimplementować Joom Donation do Joomli?

Powracając do Joom Donation. Jeżeli czujecie strach, że instalacja rozszerzenia może Was przeróść - uspokajamy, nie ma obaw:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji Joom Donation, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który normalnie ma lokalizację w Joomla!, a co z tego wynika instalacja Joom Donation niczym nie różni się od instalacji dodatku WordPress Blog for Joomla! lub DT Register, czy też RealEstateManager itp. Po wgraniu paczki z komponentem Joom Donation komponent zostanie samoczynnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli chcecie poznać więcej interesujących detali na temat Joom Donation, proponujemy "zagłębić" się w home page autora niniejszego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Joom Donation” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Joom Donation + Joomla

Bezpieczeństwo stosowania komponentu Joom Donation

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Joom Donation. W tym miejscu najistotniejszą sprawą jest dbanie o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji Joom Donation będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Joom Donation, WordPress Blog for Joomla!, DT Register bądź RealEstateManager rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony ściągnąć Joom Donation

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Joom Donation) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe porady na temat Joom Donation będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.