Ten kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że największą cechą dodatnią takich systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo stworzone dla nich rozszerzenia . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej skomplikowany składnik do Joomla. Ilość wspomnianych pluginów dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność tego CMS systematycznie się powiększa i pisze nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest CComment Pro Simple Image Gallery, czy DisplayNews by BK Także Wśród tychże rozszerzeń możemy wyszukać komponent - JoomGallery.

Parę zdań na temat JoomGallery

JoomGallery to idealny przykład na to jak w niewielu ruchach dostać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. CComment Pro bądź właśnie JoomGallery) pozwalają na wyposażenie strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja JoomGallery w Joomla

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawy i czujecie, że Was przerasta - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy JoomGallery, praktycznie sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który domyślnie jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a więc instalacja JoomGallery niczym nie różni się od instalacji dodatku CComment Pro lub Simple Image Gallery, czy też DisplayNews by BK itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem JoomGallery komponent zostanie samoistnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli jesteście zainteresowani na temat JoomGallery, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę dewelopera niniejszego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „JoomGallery” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=JoomGallery + Joomla

Bezpieczeństwo używania komponentu JoomGallery

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia JoomGallery. Tutaj najistotniejszą kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację JoomGallery będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie JoomGallery, CComment Pro, Simple Image Gallery bądź DisplayNews by BK receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony pobrać JoomGallery

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku JoomGallery) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomli codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe zalecenia na temat JoomGallery będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.