Ten kto pasjonuje się Joomla! czy na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż realną zaletą tych systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, jednakowoż najbardziej złożone cząstki CMS Joomla!. Ilość wspomnianych dodatków dla Joomli zawiera się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się i przygotowując nowe i kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest Art Calendar VirtueMart, czy uddeIM Również Wśród owych wtyczek jesteśmy w stanie wyszukać komponent - JoomSEF.

Co nieco o JoomSEF

Rozszerzenie JoomSEF jest dobrym przykładem na to jak w paru krokach otrzymać możliwość powiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Art Calendar bądź właśnie JoomSEF) pozwalają na wyposażenie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Procedura instalacji JoomSEF

Powracając do JoomSEF. Jeżeli instalacja JoomSEF wzbudza w Was obawę i czujecie, że może Was przeróść - uspokajamy, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji JoomSEF, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który typowo ma lokalizację w Joomla!, czyli instalacja JoomSEF niczym nie różni się od instalacji dodatku Art Calendar lub VirtueMart, czy też uddeIM itp. Po instalacji paczki z komponentem JoomSEF komponent zostanie z automatu dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli jesteście zainteresowani na temat JoomSEF, proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej jest ją znaleźć wpisując frazę „JoomSEF” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania rozszerzenia JoomSEF

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - JoomSEF jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację JoomSEF będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie JoomSEF, Art Calendar, VirtueMart bądź uddeIM rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...Joomli

Pobieranie JoomSEF

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku JoomSEF) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomli codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas zalecenia na temat JoomSEF będą dla Was przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.