Każdy kto interesuje się CMS Joomla! albo na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż rzeczywistym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie opracowane dla nich dodatki . Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone cząstki CMS Joomla!. Grono wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność tego CMS systematycznie wzrasta i pisze nowe , kreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest BT Content Slider FaLang, czy Vik Booking Także Wśród owych wtyczek znajdziemy komponent - JoomShopping.

Parę zdań w temacie JoomShopping

Rozszerzenie JoomShopping to idealny wzór na to jak w paru aktach dostać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. BT Content Slider bądź właśnie JoomShopping) pozwalają na wyposażenie naszej strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy dotyczącej programowania.

W jaki sposób zainstalować JoomShopping w CMS Joomla?

Wracając do rozszerzenia JoomShopping. Jeżeli czujecie strach, że instalacja opisywanego rozszerzenia Was przerośnie - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji JoomShopping, praktycznie sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który typowo jest zlokalizowany w Joomla!, a co za tym idzie instalacja JoomShopping niczym nie różni się od instalacji dodatku BT Content Slider lub FaLang, czy też Vik Booking itp. Po instalacji paczki z JoomShopping komponent zostanie samoistnie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej detali na temat JoomShopping, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę dewelopera niniejszego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „JoomShopping” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania komponentu JoomShopping

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia JoomShopping. Tutaj ważną kwestią powinno być troska o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji JoomShopping będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie JoomShopping, BT Content Slider, FaLang bądź Vik Booking rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony ściągnąć JoomShopping

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie JoomShopping jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku JoomShopping) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe informacje na temat JoomShopping będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.