Każdy kto obchodzi się z Joomla! i na innych CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że prawdziwą mocną stroną takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie wykreowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, jednakowoż najbardziej skomplikowane składowe Joomla. Zbiór wspomnianych dodatków dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy się powiększa i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest JSN UniForm PRO JFBConnect, czy Custom Filters Pro Także Wśród tych dodatków znajdziemy komponent - JotCache.

Garść zdań na temat JotCache

JotCache jest świetnym przykładem na to jak w kilku posunięciach jesteśmy w stanie zwiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. JSN UniForm PRO bądź właśnie JotCache) pozwalają na zagospodarowanie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Implementacja JotCache w Joomla

Jeżeli czujecie strach, że instalacja komponentu może Was przeróść - "relax", nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji JotCache, co do zasady sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który modelowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, czyli instalacja JotCache niczym nie różni się od instalacji dodatku JSN UniForm PRO lub JFBConnect, czy też Custom Filters Pro itp. Po wgraniu paczki z komponentem JotCache rozszerzenie zostanie samoczynnie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat JotCache, proponujemy "zagłębić" się w home page twórcy tego rozwiązania. Najłatwiej jest ją znaleźć wpisując frazę „JotCache” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie komponentu JotCache

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem JotCache. Tutaj istotną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację JotCache to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek JotCache, JSN UniForm PRO, JFBConnect bądź Custom Filters Pro receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Skąd pobrać JotCache

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie JotCache jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku JotCache) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczeństwo Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat JotCache były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.