Każdy kto interesuje się Joomla lub na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że realnym plusem tych programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale najbardziej zaawansowany składnik do CMS Joomla!. Liczba wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie i opracowuje nowe , kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest Sponsor Wall Breezing Forms, czy Projectknife Również Wśród owych rozszerzeń możemy znaleźć komponent - jQuery Easy.

Co nieco o jQuery Easy

Rozszerzenie jQuery Easy to idealny wzór na to jak w niewielu prostych działaniach dostać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS usług jakie dotychczas nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. Sponsor Wall bądź właśnie jQuery Easy) pozwalają na wyposażenie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować jQuery Easy do Joomli?

Wracając do jQuery Easy. Jeżeli instalacja jQuery Easy wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - uspokajamy, nie ma obaw:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy jQuery Easy, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który znajduje się w CMS Joomla!, czyli instalacja jQuery Easy niczym nie różni się od instalacji dodatku Sponsor Wall lub Breezing Forms, czy też Projectknife itp. Po instalacji paczki z komponentem jQuery Easy rozszerzenie zostanie z automatu osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli jesteście zainteresowani na temat jQuery Easy, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę dewelopera tego rozwiązania. Najprościej jest ją znaleźć wpisując frazę „jQuery Easy” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania rozszerzenia jQuery Easy

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem jQuery Easy. W tym miejscu kardynalną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację jQuery Easy będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek jQuery Easy, Sponsor Wall, Breezing Forms bądź Projectknife receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...Joomli

Jak ściągnąć jQuery Easy

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie jQuery Easy jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku jQuery Easy) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje na temat jQuery Easy były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.