Każdy kto interesuje się Joomla albo na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż prawdziwą dobrodziejstwem owych systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone cząstki Joomla. Grono wspomnianych pluginów dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż grupa społeczna tego CMS bez przerwy się powiększa i przygotowywuje nowe i kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest Articles Anywhere EShop, czy SobiPro Także Wśród tych wtyczek znajdziemy komponent - JS Jobs.

Co nieco o JS Jobs

JS Jobs jest prostym przykładem na to jak w kilku ruchach dostać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS usług, które dotąd nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. Articles Anywhere bądź właśnie JS Jobs) pozwalają na zagospodarowanie witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Procedura instalacji JS Jobs

Powracając do JS Jobs. Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja tego pluginu Was przerośnie - "relax", bez obaw:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji JS Jobs, sprowadza się co do zasady do wgrania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który modelowo znajduje się w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja JS Jobs niczym nie różni się od instalacji dodatku Articles Anywhere lub EShop, czy też SobiPro itp. Po instalacji paczki z JS Jobs rozszerzenie zostanie samoczynnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli interesują Was szczegóły na temat JS Jobs, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę autora niniejszego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „JS Jobs” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo stosowania komponentu JS Jobs

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla CMS Joomla! - JS Jobs jest bezpieczny . W tym miejscu ważną sprawą jest dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji JS Jobs to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie JS Jobs, Articles Anywhere, EShop bądź SobiPro receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Pobieranie JS Jobs

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku JS Jobs) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas zalecenia na temat JS Jobs będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.