Ten kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż realną potęgą programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie stworzone dla nich rozszerzenia . Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik do Joomli. Zbiór wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie się powiększa i przygotowywuje nowe i kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest showplus Ignite Gallery, czy Modals Także Wśród owych dodatków możemy znaleźć komponent - JS Social Slider.

Co nieco o JS Social Slider

Rozszerzenie JS Social Slider jest dobrym przykładem na to jak w niewielu posunięciach możemy wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS usług, które przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki (a wśród nich np. showplus bądź właśnie JS Social Slider) pozwalają na wyposażenie witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Implementacja JS Social Slider w CMS Joomla

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawy i czujecie, że może Was przeróść - spokojnie, nie ma obaw:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji JS Social Slider, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który domyślnie jest zlokalizowany w Joomla!, a co z tego wynika instalacja JS Social Slider niczym nie różni się od instalacji dodatku showplus lub Ignite Gallery, czy też Modals itp. Po wgraniu paczki z JS Social Slider komponent zostanie samoistnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej interesujących szczegółów na temat JS Social Slider, proponujemy "zagłębić" się w home page producenta tego rozszerzenia. Najprościej jest ją znaleźć wpisując frazę „JS Social Slider” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=JS Social Slider + Joomla

Bezpieczne używanie rozszerzenia JS Social Slider

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia JS Social Slider. Tutaj nadrzędną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację JS Social Slider będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie JS Social Slider, showplus, Ignite Gallery bądź Modals receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...Joomli

Jak ściągnąć JS Social Slider

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku JS Social Slider) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas porady na temat JS Social Slider będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.