Ten kto posiada Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że realnym plusem programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo napisane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, ale przy tym najbardziej złożone ogniwa Joomli. Liczba wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! mieści się w tysiącach. Należy pamiętać, że "community" tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle się powiększa i opracowując nowe , kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest Include Component ARK Editor, czy EU e-Privacy Directive Również Wśród owych dodatków znajdziemy komponent - JSitemap.

Czas na kilka słów o JSitemap

Rozszerzenie JSitemap to idealny przykład na to jak w paru prostych działaniach dostać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. Include Component bądź właśnie JSitemap) pozwalają na wyposażenie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Implementacja JSitemap w Joomla

Jeżeli instalacja JSitemap wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - wyluzujcie, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy JSitemap, praktycznie sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który modelowo jest zlokalizowany w Joomla!, a co z tego wynika instalacja JSitemap niczym nie różni się od instalacji dodatku Include Component lub ARK Editor, czy też EU e-Privacy Directive itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem JSitemap rozszerzenie zostanie samoistnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani na temat JSitemap, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page autora niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JSitemap” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=JSitemap + Joomla

Bezpieczeństwo korzystania rozszerzenia JSitemap

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent - JSitemap jest bezpieczny . W tym miejscu kardynalną kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji JSitemap to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek JSitemap, Include Component, ARK Editor bądź EU e-Privacy Directive rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...Joomli

Pobieranie JSitemap

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie JSitemap jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku JSitemap) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że powyższe zalecenia na temat JSitemap będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.