Ten kto wykorzystuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że realną zaletą tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo przygotowane dla nich programy . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej skomplikowane częsci CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, że wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle wzrasta i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest ARI Image Slider JoomGallery, czy Phoca Download Także Wśród tych programów znajdziemy komponent - JSN UniForm PRO.

Nieco zdań w temacie JSN UniForm PRO

JSN UniForm PRO jest świetnym przykładem na to jak w kilku prostych ruchach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS funkcji jakie dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. ARI Image Slider bądź właśnie JSN UniForm PRO) pozwalają na wyposażenie portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Instalacja JSN UniForm PRO w CMS Joomla

Powracając do naszego komponentu. Jeżeli czujecie strach, że instalacja opisywanego rozszerzenia może Was przeróść - wyluzujcie, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy JSN UniForm PRO, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który normalnie ma lokalizację w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja JSN UniForm PRO niczym nie różni się od instalacji dodatku ARI Image Slider lub JoomGallery, czy też Phoca Download itp. Po wgraniu paczki z JSN UniForm PRO rozszerzenie zostanie samodzielnie osadzony w panelu zarządzania.

PS jeżeli chcecie poznać więcej interesujących szczegółów na temat JSN UniForm PRO, proponujemy "zagłębić" się w home page dewelopera tego rozwiązania. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „JSN UniForm PRO” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo stosowania rozszerzenia JSN UniForm PRO

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu JSN UniForm PRO. W tym miejscu przewodnią kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację JSN UniForm PRO będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek JSN UniForm PRO, ARI Image Slider, JoomGallery bądź Phoca Download rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Skąd bezpiecznie ściągnąć JSN UniForm PRO

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku JSN UniForm PRO) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.