Każdy kto korzysta z Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że rzeczywistym plusem takich systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo utworzone dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to fundamentalne, ale przy tym najbardziej złożone segmenty CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się i tworzy nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest Facebook-Twitter-Google+1 ECC+ - EasyCalcCheck Plus, czy Mini FrontPage Również Wśród tych pluginów odnajdziemy komponent - Jumi.

Garść zdań o Jumi

Jumi to idealny wzór na to jak w kilku aktach jesteśmy w stanie wpłynąć na grono oferowanych przez CMS usług jakie dotychczas nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. Facebook-Twitter-Google+1 bądź właśnie Jumi) pozwalają na urządzenie naszej witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja Jumi w Joomli

Jeżeli instalacja Jumi wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - wyluzujcie, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy Jumi, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który domyślnie ma lokalizację w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja Jumi niczym nie różni się od instalacji dodatku Facebook-Twitter-Google+1 lub ECC+ - EasyCalcCheck Plus, czy też Mini FrontPage itp. Po wgraniu paczki z komponentem Jumi rozszerzenie zostanie samodzielnie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeżeli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat Jumi, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę twórcy tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Jumi” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania rozszerzenia Jumi

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Jumi. Tutaj ważną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji Jumi będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Jumi, Facebook-Twitter-Google+1, ECC+ - EasyCalcCheck Plus bądź Mini FrontPage receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony ściągnąć Jumi

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Jumi) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie populacja Joomla! bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.