Ten kto skupia się na Joomla! i na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że największą cechą charakterystyczną programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich programy . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, jednakowoż najbardziej skomplikowane ogniwa CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie wzrasta i przygotowując nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest News Show Pro GK4 Art Sexy Lightbox, czy Multi Sites Także Wśród tych pluginów możemy znaleźć komponent - JUX Mega Menu.

Co nieco o JUX Mega Menu

JUX Mega Menu to dobry przykład na to jak w niewielu prostych posunięciach jesteśmy w stanie zwiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. News Show Pro GK4 bądź właśnie JUX Mega Menu) pozwalają na zagospodarowanie strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez umiejętności programowania.

Sposób instalacji JUX Mega Menu

Powracając do rozszerzenia JUX Mega Menu. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji JUX Mega Menu, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który typowo ma lokalizację w Joomla!, czyli instalacja JUX Mega Menu niczym nie różni się od instalacji dodatku News Show Pro GK4 lub Art Sexy Lightbox, czy też Multi Sites itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem JUX Mega Menu komponent zostanie samoczynnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeśli ciekawią Was detale na temat JUX Mega Menu, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę producenta niniejszego rozwiązania. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „JUX Mega Menu” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo użytkowania JUX Mega Menu

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji JUX Mega Menu. W tym miejscu kardynalną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację JUX Mega Menu będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek JUX Mega Menu, News Show Pro GK4, Art Sexy Lightbox bądź Multi Sites rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...Joomli

Skąd bezpiecznie pobrać JUX Mega Menu

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie JUX Mega Menu jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku JUX Mega Menu) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.